ŠKODA FABIA COMBI Connectivity
2 USB-uttag i baksätet
Ni behöver inte längre turas om, om vem som ska få använda USB-uttagen. FABIA COMBI har nu så det räcker. Två nya USB-uttag i baksätet och en i framsätet.
Ni behöver inte längre turas om, om vem som ska få använda USB-uttagen. FABIA COMBI har nu så det räcker. Två nya USB-uttag i baksätet och en i framsätet.
ŠKODA CONNECT erbjuder navigationsystem, informationstjänster, möjlighet att styra utvalda funktioner hos fordonet med din smartphone som fjärrkontroll samt möjlighet att interagera med ŠKODA servicecenter och automatiskt larmsamtal i händelse av olycka.
Den röda nödsamtalsknapen till höger ringer omedelbart efter hjälp om du är involverad i eller bevittnar en allvarlig trafikolycka. Mittenknappen kontaktar servicecentret om du skulle få problem med bilen. Använd den vänstra knappen för att få mer information från ŠKODA Infoline.
SmartLink+ möjliggör koppling mellan bilen och din smartphone genom att använda Apple CarPlay, Android Auto, MirrorLink™ och SmartGate. Oavsett om du vill lyssna på musik eller få vägbeskrivningar så speglas allt på skärmen. SmartGate är ett system som via Wi-Fi eller USB-kabel ger dig detaljerad information om fordonet på din smartphone i ŠKODA OneApp.
Tjänsten Remote Access gör det möjligt för dig att få tillgång till funktioner i din bil genom din smartphone med appen ŠKODA Connect. Om du till exempel är ny i en stad så är det lätt att hitta var du parkerade bilen. ŠKODA Connect-appen ger dig även tillgång till andra funktioner i din bil.